Jaki kwas hialuronowy wybrać?

Czy kwas hialuronowy w kapsułkach może zastąpić zabiegi odmładzające?

O zabiegach na odmłodzenie skóry słyszała chyba każda kobieta. Z racji swojej ceny, nie jest to może metoda bardzo popularna, jednak korzysta z niej wiele sławnych osób. Natrafić można też na liczne reklamy zabiegów anti-aging. Czy zastępstwem dla nich mogą stać się tabletki z kwasem hialuronowym?

Dlaczego właśnie kwas hialuronowy?

Zanim pojawił się jako kwas hialuronowy w postaci tabletek, ten naturalny związek chemiczny słynął z wykorzystywania w medycynie estetycznej. Kwas hialuronowy jest jedną z substancji, znajdujących się w ludzkiej skórze, które odpowiadają za jej nawilżenie, elastyczność, a w konsekwencji – za jej młody i piękny wygląd. Z czasem jest go jednak coraz mniej, co w połączeniu z ubytkami kolagenu, powoduje tworzenie się zmarszczek i powolne, ale postępujące, wiotczenie skóry. Wstrzyknięcie odpowiednio spreparowanego kwasu hialuronowego bezpośrednio w skórę, zapewnia widoczną poprawę jej wyglądu. Użycie do zabiegów odmładzających tej właśnie substancji, jest uwarunkowane tym, jak korzystnie działa kwas hialuronowy na zmarszczki.

Kapsułki z kwasem hialuronowym i kolagenem pojawiły się jako rozwiązanie dla osób, które są zainteresowane skorzystaniem z dobrodziejstw kwasu hialuronowego, ale nie chcą decydować się na poddanie się zabiegom odmładzającym. Argumentem przeciw takim zabiegom często jest po prostu ich nieprzystępna cena, w wielkości co najmniej kilkaset złotych. Ponadto, zabiegi opierające się na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego, kojarzą się powszechnie z dość dużą i nagłą ingerencją w wygląd twarzy. To zrozumiałe, że nie każda kobieta czuje się na taką zmianę gotowa. Innym rozwiązaniem jest sięgnięcie po kwas hialuronowy tabletki.

Jaki kwas hialuronowy wybrać?

Przy podejmowaniu decyzji o wyborze rodzaju kuracji kwasem hialuronowym, warto rozważyć kilka istotnych kwestii. Po pierwsze, wybór powinien zależeć od pożądanych rezultatów, a raczej od tego, jak szybko ich oczekujemy. Zabieg anti-aging polegający na wstrzyknięciu kwasu do głębokich warstw skóry, zagwarantuje właściwie natychmiastowy efekt. Stosowanie suplementu, takiego jak kwas hialuronowy tabletki z pewnością wymaga zaczekania na rezultaty. Są one zauważalne po kilku miesiącach stosowania suplementacji, jednak są identyczne, jak skutki zabiegu – zmarszczki zostają spłycone i stają się dużo mniej widoczne. Dodatkowo, efekty te utrwalają się i utrzymują, w przeciwieństwie do efektów zabiegu, które z każdym miesiącem znikają i po pewnym okresie wymagają powtórzenia wizyty w gabinecie.

Inną kwestią wartą przemyślenia jest z pewnością cena. Nie ma wątpliwości, że kwas hialuronowy w kapsułkach to opcja znacznie tańsza, niż regularne poddawanie się profesjonalnym zabiegom odmładzającym. Ponadto wygodniejsza, ponieważ można ją stosować samemu, bez konsultacji ze specjalistą. W każdym razie, należy wiedzieć, że aby zastosować kwas hialuronowy na zmarszczki, nie jest konieczne poddawanie się specjalistycznym zabiegom.