Niech żyje młodość

Po co tkance skórnej kolagen?

Wertując wykazy składników, podane na opakowaniach kosmetyków do pielęgnacji skóry, bardzo często znaleźć
możemy wśród nich na kolagen. Stosowaniem kolagenu w swoich produktach szczyci się w reklamach wielu producentów. Jednocześnie internet zalewa ogromna ilość relacji i opinii na temat użytkowania suplementów, takich jak kolagen pochodzenia rybiego w tabletkach dla poprawy jakości zdrowia i wyglądu skóry, włosów i paznokci. Czy rzeczywiście kolagen powinien być uważany za tak bardzo niezastąpiony skórze pierwiastek piękna?

Skąd idea na użytkowanie kolagenu do pielęgnacji wyglądu?

Minęły już czasy, gdy jedynym użytkowanym kremem był ten w niebieskim słoiczku, a kobiety używały go nie patrząc na to, jaki rodzaj skóry reprezentowały. Nakładały go na noc i na dzień, na twarz, ale oraz na spierzchnięte dłonie. Bo alternatywą było nie stosowanie kremu w ogóle. Obecnie z dostępem do różnych specyfików nie ma żadnego problemu. Są dermokosmetyki do skóry suchej, tłustej, mieszanej, linie kosmetyczne o działaniu nawilżającym, wzmacniającym, rozświetlającym…Długo by wymieniać. Plan działania kosmetyków do pielęgnacji skóry jest zazwyczaj identyczny – mają powodować, iż tkanka skórna będzie odpowiednio nawilżona, sprężysta, a także będzie ładnie się prezentować. Producenci prześcigają się więc w opracowywaniu takich formuł, które będą te rezultaty nie tylko obiecywać, ale też naprawdę dawać.

Od kilku lat od kosmetyków chcemy jednak czegoś więcej. Już nie tylko mają one dbać o skórę, ale też opóźniać procesy jej starzenia. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi właśnie kolagen. Jego właściwości, związane z pomocą w utrzymaniu świeżego wyglądu skóry, powodują, że jest on od jakiegoś czasu tak popularnym składnikiem większości kosmetyków.

Niech żyje młodość

Starzenie się jest naturalnym procesem, dotykającym wszystkich organizmów żyjących. Prawda, że jest to proces nieunikniony, nie znaczy niestety, że także przyjemny. Starzejące się ciało, to ciało, które traci swoją młodzieńczą zwinność, żywotność, blask i energię. Starzenie na każdym odciska swoje piętno oraz jest czymś, czego nie da się ominąć. Tym, co jednak można uczynić, jest zniwelowanie, powstrzymanie lub choćby opóźnienie pewnych procesów związanych ze starzeniem się. Jednym z czynników, odgrywających w tym działaniu ważną rolę jest właśnie kolagen, zarówno ten zawarty w kosmetykach, jak oraz kolagen w tabletkach.

W aktualnym czasie obserwujemy bez namysłu coś, co określić można kultem młodości.

Bywa on krytykowany przez różne autorytety, jednakże nie można ukryć, że młodość to nie tylko synonim piękna, ale także zdrowia, sprawności i siły. A o ile dążenie do idealnego wyglądu bywa uznawane za próżność, o tyle nikt nie poddaje w wątpliwość słuszności dążenia do zachowania zdrowia i sprawności. W fali starań o jak najdłuższe zachowanie młodości chodzi przecież o to wszystko razem wzięte. Zdrowie i energia fizyczna przekładają się na dobry wygląd. Kto czuje się młodo, będzie też młodo wyglądał. A nie ma nic nagannego w pożądaniu pozostania młodym tak długo, jak to tylko możliwe.

Na szczęście rośnie w ludziach świadomość, jak należy dbać o własne ciało, by zachować je w nienagannym zdrowiu i kondycji, mimo upływu lat. Coraz większa ilość osób jest zainteresowanych dietetyką i zwraca uwagę na to, co kładzie na talerz swój oraz swoich najbliższych. Karnety do siłowni oraz klubów fitness sprzedają się nie tylko na początku roku, na fali noworocznych postanowień. W sieci modne jest prezentowanie sportowych metamorfoz. Prawidłowa dieta, dawka ruchu, ale też odpoczynku, to podstawy żywotności i dobrego wyglądu. Kolejnym jest dostarczanie organizmowi tego, czego z biegiem lat zaczyna mu brakować, czyli suplementacja produktami z zawartością kolagenu. Używany do tego kolagen rybi już w krótkim czasie po rozpoczęciu kuracji przynosi pożądane efekty, wspomagając wieloaspektowe dbanie o ciało.kolagen w proszku

Kolagen – patent na młodość

Kolagen jest białkiem, które każdy z nas ma w swoim ciele. Stanowi w ogromnej mierze budulec człowieczej skóry oraz jest odpowiedzialny za jej elastyczność i sprężystość. Jako tak ważna część tkanek skórnych, kolagen odnawia się w organizmie w sposób naturalny. Niestety, odnowa ta przebiega w prawidłowym stopniu tylko do któregoś momentu. Za moment ten można uznać ujawnienie się pierwszych, nawet niewielkich zmarszczek. Ich zaobserwowanie oznacza, że nasze ciało przestało nadążać z produkcją kolagenu i na ten moment więcej zużywa go, niż wytwarza.

Na szczęście nie jest to proces, w którym nie można wziąć udziału.

Braki kolagenu w naszym ciele można niwelować. Proteina, jaką jest kolagen, występuje w mniejszości produktów, które spożywamy. Aby zatem dostarczyć sobie wystarczającej ilości kolagenu, warto sięgnąć po produkt go zawierający. Kolagen w tabletkach wytwarzany jest z kolagenu pochodzenia odzwierzęcego. Wielokrotnie prowadzone badania udowadniają, że najlepszym oraz |najskuteczniejszym działaniem wykazuje się kolagen rybi. Zewnętrzna dbałość o skórę, dbałość o dobór potrzebnych dla danego typu cery i skóry suplementów, wybieranie tych o naturalnych składnikach, regularne zabiegi kosmetyczne – wszystko to jest jak najbardziej niezbędne dla zdrowia, kondycji oraz wyglądu skóry. Z wiekiem może jednak okazać się niewystarczające.

Kuracja kolagenowa, polegająca na przyjmowaniu adekwatnych składników, daje skórze szansę na opóźnienie procesów starzenia się. Skóra, która dostaje wystarczającą dawkę kolagenu jest sprężysta, napięta, a przy tym nawilżona, promienna i po prostu zdrowa. Dostarczanie tego potrzebnego składnika tylko od zewnątrz, a więc poprzez kremy oraz balsamy, to jednak jedynie uzupełnienie tego, co dzieje się w środku organizmu. A to tam, wewnątrz, kolagen potrzebny jest najbardziej.

Kolagen pozyskiwany z białka rybiego, pojawiający się najczęściej w składzie suplementów kolagenowych, pobierany jest z łusek ryb słodkowodnych. Producenci najlepszych na rynku suplementów wybierają ten właśnie rodzaj kolagenu, gdyż, bardziej od na przykład bydlęcego, jest on zbliżony do kolagenu naturalnie występującego w naszym ciele. Może więc z powodzeniem dostarczać braki tego białka, pojawiające się z upływem lat.