Usuwanie nadmiaru wody z organizmu

Często czujesz się opuchnięta, przemęczona, a w ciągu jednego dnia potrafisz przybrać nawet 2-3 kilogramy? Do tego dochodzą problemy z opuchniętymi nogami i wzdętym brzuchem? Przyczyną zwykle jest zbyt duża ilość nagromadzonej wody. Sprawdź, co możesz zmienić, żeby oczyścić organizm z toksyn i pozbyć się nadmiaru wody.

Gdzie szukać powodu ?

Ogromnym mitem wśród osób cierpiących na nadmierne magazynowanie wody jest stwierdzenie, że mała ilość płynów pomoże pozbyć się niekomfortowego uczucia ciężkości. Paradoksalnie, jest zupełnie odwrotnie. To brak odpowiedniego nawodnienia stanowi główny przyczynę zatrzymywania wody, bo wtedy mechanizm ludzki woli ją zmagazynować w tkance podskórnej zamiast usunąć. Ciało człowieka składa się w większości z wody. U dorosłej kobiet wskaźnik ten wynosi około 60%, a u mężczyzn 65%. Bilans przyjmowanych i traconych płynów po całym dniu powinien równać 0, tzn., że należy przyjąć dokładnie tyle samo wody ile jej tracimy. Gdy wypijamy mniej niż 1 litr przez cały dzień, mechanizm ludzki zaczyna robić zapasy. Nadmiar wody może być wywołany także używaniem tabletek antykoncepcyjnych, zbliżającą się miesiączką lub siedzący tryb życia.

Twoje napojehydrodren

Usuwanie nadmiaru wody z organizmu to systematyczna praca, która dodatkowo procentuje. Oprócz usunięcia się nadprogramowych centymetrów, odpowiednie nawodnienie ciała dodaje energii i zwiększa koncentrację. Wskazane jest sięganie po płyny, które przyspieszają diurezę, czyli wydalanie moczu, np. woda niegazowana z cytryną, która pomoże szybciej usunąć nadmiar soli odpowiedzialny za powstawanie obrzęków i opuchnięć. Pomocne będą również owoce cytrusowe, arbuzy i seler. Działają nie tylko moczopędnie, ale doskonale poprawiają trawienie i wspomagają metabolizm. Innym sposobem na pozbywanie się nadmiaru wody z organizmu są zioła, np. w postaci herbat bez cukru lub suplementów diety, jak Hydrodren od Noble Health. Kapsułki, które powstały na bazie cenionych mieszanek ziołowych, m. in. ziela pokrzywy, mniszka lekarskiego, skrzypu polnego, yerba mate oraz karczocha zwyczajnego, pomogą w naturalny sposób usunąć zbędne produkty przemiany materii oraz korzystnie wpłyną na pobudzenie procesów metabolicznych.

Zabroniona lista

Osoby mające kłopot z zatrzymywaniem wody powinny unikać alkoholu i ograniczyć solenie potraw. Napoje procentowe odwadniają organizm i pozbawiają go składników odżywczych, a nadmiar sodu, czyli istotnego pierwiastka zawartego się w soli, wywołuje zaburzenia gospodarki wodnej. Lepiej zamienić słone przekąski na świeże lub suszone owoce, a alkohol na świeżo wyciskane soki lub naturalne napoje izotoniczne.