Uwaga: włosy! Zachowaj ostrożność!

Pomysły na zdrowe i piękne włosy

Lśniące, miękkie, puszyste (ale nie puszące się!) włosy mogą być prawdziwą zaletą kobiety. Piękne włosy dodają urody i pewności siebie. Niestety, rzadko dane są nam one z natury, najczęściej na zdrowy wygląd włosów trzeba sobie zapracować. Pomogą w tym odpowiednie zabiegi, dokładna pielęgnacja i… misie na zdrowe włosy.

Uwaga: włosy! Zachowaj ostrożność!

Nierzadko, bardzo dużą krzywdę swoim włosom, wyrządzamy my same. Układanie włosów przy pomocy rozgrzanych urządzeń, takich jak lokówka czy prostownica, częste suszenie, używanie niszczących włosy szczotek, regularne zabiegi koloryzacyjne – wszystko to nie wpływa korzystnie na nasze czupryny. Oczywiście,marny wygląd i kondycja włosów, nie musi być skutkiem naszego sposobu ich traktowania. Być może to, co jest im niezbędne, to głównie witaminy na włosy. Jeśli jednak mamy na sumieniu wiele zbrodni przeciwko pięknym i zdrowym włosom, warto popracować nad zredukowaniem niepożądanych dla włosów działań. Nawet jeżeli działanie takie będzie niewystarczające, aby odnowić ichkondycję, to na pewno poprawi sytuację i przynajmniej nie będziemy włosów tak bardzo niszczyć. To idealny punkt wyjścia do zastanowienia się nad dalszymi krokami, takimi jak przykładowo skorzystanie z żelków na włosy (aktualnie coraz większą popularnością cieszą się misie na zdrowe włosy), lub suplementy w innej postaci.

Co zatem robić, albo raczej, czego nie robić, aby dręczyć swoje włosy trochę mniej?

– suszarka tylko wtedy, gdy to konieczne – to oczywiste, że jeśli myjesz włosy zanim wyjdziesz do pracy, prawdopodobnie musisz je szybko wysuszyć, aby nie wybiec z domu z mokrą głową; umyj je jednakże czasami na spokojnie i pozwól im wyschnąć – na pewno będą ci wdzięczne
– lokówka i prostownica: okazjonalnie – próbuj stosować raczej mniej inwazyjnych sposobów na układanie włosów, przykładowo. papiloty, wałki, suszenie na okrągłej szczotce, a jeśli już sięgasz po prostownicę lub lokówkę, nastawiaj je na najniższe temperatury
– porządna szczotka – używanie szczotki jest konieczne, ale jej zły wybór także może wpłynąć na niszczenie włosów; dobra szczotka nie szarpie przy rozczesywaniu;
wybieraj te z drewna, lub z miękkiego, elastycznego plastiku, od czasu do czasu zadbaj też o jej wyczyszczenie lub wymianę na nową

Wzmacnianie od środka (misie na piękne włosy oraz inne suplementy)

Ogromny wpływ na to, jak włosy się prezentują i jak się „czują”, ma to, jak obchodzimy się z nimi od wewnątrz. Włosy są przecież częścią naszego ciała, nie tylko wyrastają z niego, ale są z nim złączone. Jest więc zrozumiałe, że stan w jakim są włosy, zależy w dużej mierze od tego, czy dostarczamy im wystarczającą ilość składników, których wymagają, by zdrowo rosnąć i lśnić pięknem. Najlepiej byłoby zatroszczyć się o przemycanie właściwych witamin i mikroelementów w zwykłych, codziennych posiłkach. Jest to jednak trudne i nigdy do końca nie można mieć pewności, czy rzeczywiście to, co jemy, ma w sobie wszelkie składniki wymagane dla właściwego funkcjonowania włosów, jak też skóry i paznokci. Pewność taką posiądziemy natomiast, korzystając ze specjalnie wykonanych preparatów, zawierających witaminy na włosy, takie jak żelki na zdrowe włosy.

Z punktu widzenia kondycji włosów, najistotniejszą witaminą w naszym organizmie jest witamina B7, inaczej znana jako biotyna. Pogorszenie ich wyglądu i stanu, może wskazywać na niedostatek tej witaminy, które, choć występują relatywnie rzadko, są dość niebezpieczne i potrzebują prędkiej reakcji. Skutecznym sposobem na zapobiegnięcie im, jest spożywanie właściwej ilości witaminy B7. Biotyna obecna jest w takich wyrobach spożywczych, jak orzechy, nasiona słonecznika, rośliny strączkowe, banany, kalafior, zboża, drożdże. Dla osób, obawiających się, czy zapewniłaś swojemu organizmowi z pożywieniem właściwą ilość biotyny, dobrym wyborem będzie sięgnięcie po któryś z suplementów diety. Biotyna występuje przede wszystkim w preparatach na włosy, skórę i paznokcie, takich, jak na przykład misie na włosy.biotyna na włosy

Pielęgnacja level extra – olejowanie i wcierki

No dobrze, odrzuciłaś lub ograniczyłaś zwyczaje szkodliwe dla włosów, zadbałaś o zapewnienie im najważniejszych dla ich wzrostu i zdrowia składników, wybierając przykładowo misie na zdrowe włosy. Co oprócz tego możesz zrobić, aby włosy zachwycały urodą i były mocne?

Ostatnio bardzo popularnymi metodami, mającymi zwiększyć porost włosów, lub poprawić ich wygląd są: olejowanie i wcierki. Olejowanie włosów polega na nakładaniu na nie naturalnych olejów, zamiarem ich odnowieniu. Wiele rodzajów olejów tworzy naturalną odżywkę dla włosów i tak może być stosowanych. Należą do nich między innymi oleje: kokosowy, arganowy, lniany, migdałowy, jojoba, z pestek śliwki, z kiełków pszenicy i wiele innych. Dobór oleju, powinien zależeć od rodzaju włosów.

Wcierki to natomiast specjalne, skoncentrowane odżywki, które, jak sama nazwa wskazuje, wciera się we włosy i w skórę głowy. Sądoradzane osobom, które chcą zapuszczać włosy.

Podcinanie końcówek

Nawet najlepsze dbanie o włosy, chronienie od wyniszczających zabiegów, suplementacja preparatami takimi jak żelki na włosy i używanie licznych odżywek i wcierek, nie uchroni jednak końcówek włosów. Ten ich kawałek jest w szczególności narażony na zniszczenia. Końcówki włosów ocierają się o ubrania, bywają przycinane przez suwaki, zaplątują się w gumki… Dla ładnego wyglądu całej fryzury, jedynie trzeba je czasem lekko przyciąć.

Specjalistyczne zabiegi na włosy

Salony fryzjerskie proponują wiele profesjonalnych zabiegów, których zamiarem jest poprawienie wyglądu włosów i odnowienie im pełni sił. Są to zabiegi różnego typu, najczęściej: keratynowe, regeneracyjne, detoksykacyjne, mezoterapia, czy peeling skóry głowy. Niektóre z nich są zalecane do stosowania profilaktycznego, inne aplikuje się tylko w sytuacji zaistnienia faktycznych problemów.

Naturalnie nie ma nic złego w szukaniu pomocy dla swoich włosów w salonach fryzjerskich. Jednak odpowiedniej codziennej pielęgnacji, oraz wspieranie włosów witaminami znajdującymi się w produktach takich jak misie na zdrowe włosy, powinno wystarczyć do tego, aby te kłopoty w ogóle się nie pojawiały. Jeśli będziesz poświęcać swoim włosom wystarczającą ilość uwagi, ograniczysz szkodliwy dla nich wpływ, będziesz dbać o to, aby niezbędne witaminy na włosy zawsze pozostawały we właściwym stężeniu w twoim organizmie, w czym pomogą np. żelki na zdrowe włosy, to fryzjerowi będziesz składać wizytę wyłącznie po to, by raz na jakiś czas ściąć końcówki, bądź odświeżyć kolor.